Zwodowanie Radeona R9 295X2.

Doczekaliśmy się premiery Radeona R9 295X2, a zatem na tą chwilę miano najbardziej wydajnej karty graficznej na rynku, otrzymał właśnie on. Konstrukcja korzysta z dwóch procesorów graficznych Hawaii XT i 8 GB pamięci wideo. Całość chłodzona jest z wykorzystaniem kompaktowego systemy chłodzenia cieczą z bardzo niewielką chłodnicą. Co z wodowaniem akceleratora? Normalne chłodzenie nie pozwala na zamontowanie dodatkowej integracji, ale problem został rozwiązany przez niemiecką firmą Aqua Computer ? został tutaj opracowany blok wodny.

Konstrukcja nazywa się kryographics Vesuvius i dopasować możemy ją do wszystkich referencyjnych modeli Radeon R9 295X2. Sama podstawa bloku wykonana jest z miedzi elektromagnetycznej z mikrofinami, które mają grubość 0,5 milimetrów. Natomiast stop wykonany został z pleksi zabezpieczonej obejmą skonstruowaną ze stali nierdzewnej.

Blok zaliczamy do konstrukcji typu Full Cover, a zatem chłodzi wszystkie rozgrzewające się elementy akceleratora ? dwa procesory graficzne, kości pamięci, sekcje zasilające i mostek PLX. Wszystkie te elementy zostały doskonale dopasowane, tak aby nie było konieczności stosowania termopadów. Trzeba tylko pamiętać o smarowaniu układów pastą termoprzewodzącą.

W celu przyłączenia chłodzenia korzystamy z popularnych złączek G1/4. Jeśli chodzi o konfigurację CrossrireX możemy z całą pewnością dokupić specjalne adaptery kryconnect. Musimy również powiedzieć, że całe urządzenie waży dokładnie 2,72 kilogramy. Kompatybilność to Radeon R9 295X2, wykonany z materiałów takich jak miedź, pleksi, stal. Złączniki G1/1 ? to specyfikacja Radeona R9 295X2.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży dokładnie w maju 2014 roku. Dostępne będzie w cenie 170 euro. W niedługim czasie na rynek ma wejść wersja niklowaną podstawą, w cenie 185 euro. Czekamy zatem aż cudowny produkt pojawi się na sklepowych półkach i pierwsze oceny oraz recenzje. Na pewno sami nie ominiemy przetestowania tego nowoczesnego produktu. Pozostaje nam czekać.