Tablet na wakacjach.

Wielkimi krokami zbliża się lato a co za tym idzie czas wyjazdów na upragnione wakacje. Oczywiście jest to czas odpoczynku i relaksu, jednak niektórzy z nas nie potrafią sobie wyobrazić wakacji bez tabletu traktując go jak dodatkowe źródło rozrywki, kontaktu ze światem.

Jeśli decydujemy się na zabranie tego typu urządzeń powinniśmy pomyśleć o prawidłowym zabezpieczeniu urządzenia, tak by nie doszło do jego uszkodzenia, kradzieży bądź utraty danych.

Pierwszym ważnym elementem jest odpowiedni futerał odpowiednio dostosowany do naszego urządzenia. Przewożenie tabletu w taki sposób uchroni urządzenie przez zbiciem digitizera bądź matrycy. Uchroni tez tablet przed lekkim kontaktem z wodą, kurzem czy tez dużym nasłonecznieniem. Im mniej rzucający się w oczy futerał tym lepiej. Brzydkie rzeczy nie przyciągają oka potencjalnego złodzieja.

Dla osób praktykujących pewniejsze zabezpieczenia możemy polecić zamki Kinesington Lock. Zazwyczaj stosowane są do laptopów ale można zastosować je również w tabletach. Kinestngton jest to specjalne gniazdo, które pozwala na zamocowanie linki o nazwie MicroSaver. Stalowa linka zazwyczaj zabezpieczona jest kluczem bądź szyfrem. Rozwiązanie dla tabletów to SecureBank i jest dostosowane do iPadów jak również do większości tabletów.

Zabezpieczeniem przed kradzieżą bądź zagubieniem może być również uruchomienie specjalnego oprogramowania, które oferują programy antywirusowe. Tablety wyposażone są w moduły GPS a jeśli takowego nie posiadają z całą pewnością łączą się z siecią WiFi. I takie wyposażenie wystarczy by namierzyć nasze urządzenie. Oprogramowanie cyklicznie sprawdza lokalizację tabletu, przenosi i zapisuje współrzędne geograficzne w chmurze, do której tylko dany użytkownik ma dostęp.

Ważna i podstawową czynnością jest wykonywanie backup’ów danych. Najprostszą metoda jest cykliczne podłączanie tabletu do laptopa i zgrywanie ważnych danych, bądź podłączanie dysk zewnętrznego i przenoszenie danych. Jednak bierzemy pod uwagę fakt, ze jesteśmy na wakacjach a miejsce w walizce jest ograniczone i nie chcemy brać ze sobą całego biura. Jest na to rozwiązanie. Chmura jest tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwalają one na cykliczne wykonywanie kopii zapasowych.

Żadna z powyższych metod nie gwarantuje stuprocentowej ochrony tabletu jednak w pewnym stopniu utrudniają pewne działania naturze czy też osobom niepożądanym. Jeśli nasz tablet kosztował więcej niż przeciętne urządzenie tego typu i jesteśmy do niego mocno przywiązani można pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu elektroniki. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach. Jednak przed jakimkolwiek wyborem należy dokładnie zapoznać się z zasadami ubezpieczenia. Warto tez dopytać jakich sytuacji dane ubezpieczenie nie obejmuje.

Wakacje są również czasem, w którym często dochodzi do usterek mechanicznych. Zbite ekrany dotykowe, matryce, zalania to tylko część nieszczęść z jakimi borykają się serwisy.

W Warszawie pomoc w przypadku awarii znajdziesz np w Megaserwis naprawa laptopów i tabletów , Laptop Repair Center serwis tabletów, komputerów i laptopów

W Krakowie dobre serwisy to cyberneo.pl.

We Wrocławiu www.mivo-serwis.pl

W każdym większym mieście z pewnością znajdziecie dobry serwis