TOSHIBA Q SERIES PRO 128 GB.

Dyski SSD to bardzo przydatna, a właściwie konieczna konstrukcja używana dzisiaj w nowoczesnych komputerach. Czym zaskoczy nas dzisiaj znana marka Toshiba? To bardzo dobry i jednocześnie niedrogi nośnik, z którego z całą pewnością skorzysta nie tylko przeciętny użytkownik, ale również gracz. Cena tego nowoczesnego rozwiązania to około 350 złotych.

Plusem jest na pewno niska cena oraz bardzo krótki czas dostępu przy zapisie. Urządzenie jest kompatybilne z wszystkimi laptopami oraz ultrabookami, czytnikami ebooków i tabletami. Sama obudowa ma dokładnie 7 mm grubości. Dysk jest niezwykle wydajny i nie sprawia problemów przy normalnym użytkowaniu. W testach symulacyjnych wypadł świetnie. Warto go zatem polecać znajomym graczom. Co z minusami które również są ważne? Warto zwrócić uwagę na słabsze wyniki odczytu oraz zapisu większych próbek. Długi czas dostępu przy odczycie również nie jest plusem, ale nie stawia to jej w kategorii najgorszych.

Dzisiaj ceny nośników SSD ciągle spadają i jednocześnie gwarantują nam niskie ceny i coraz większe pojemności. Zakup dysku o pojemności 64 GB nie kosztuje już tyle, co kilkanaście lat temu. Systemy operacyjne są już sprawdzone i unowocześniane w bardzo szybkim czasie. Nie musimy więc płacić za to wielkich pieniędzy.

Na rynek wszedł nowy model o nazwie Toshiba Q Series Pro. Dysk ma pojemność 128 GB i charakteryzuje się szybkością zapisu do 512 MB/s i szybkością odczytu 554 MB/s. Cena jest o 25 procent niższa, jeśli porównamy ją z innymi modelami w podobnej cenie oraz charakterystyce. Mamy tutaj zastosowany interfejs SATA III, format to zalewie 2,5 cala, a pojemność jest już nam znana ? 128 GB. Odczyt IPOS 85000, zapis IOPS 35000, a pobór prądu 1,87 W. kontroler użyty w tym przypadku to Toshiba-Optimized Controller, kość pamięci Toshiba 19nm MLC NAND Flash, pamięci podręcznej nie ma. Producent na urządzenie o wymiarach 100 x 69,85 x 7 mm i wadze 49 g, daje gwarancję na czas trzech lat.

Producent zastosował tutaj technologie TRIM, S.M.A.R.T oraz NITI Echo. Nowoczesny dysk wyposażony jest w kości pamięci Toshiba, które są synchroniczne, a wytworzone zostały dzięki innowacyjnemu procesowi technologicznemu 19 nm, który jest charakterystyczny dla nośników o większej wydajności. Zastosowany kontroler swojej produkcji doskonale sprawdza się w swojej pracy.

Dysk dedykowany jest osobom, które potrzebują od swojego sprzętu czegoś zdecydowanie więcej, ale stawiają również na dobre działanie podstawowych programów oraz aplikacji. Dysk pozwala na szybkie uruchamianie się komputera i działanie wszystkich zainstalowanych programów. Przeprowadzone skrupulatnie testy w ATTO Disk Benchmark 2.47 pokazały, że dysk osiąga transfery na poziomie 554/512 MB na sekundę dla odczytu oraz zapisu nieskompresowanych plików. Nieco lepszy wynik możemy zaobserwować w poprzednich modelach Toshiby.

Doskonała propozycja dla przeciętnego użytkownika, któremu zależy na szybkim działaniu komputera, niezależnie od tego z jakiego systemu i sprzętu korzystamy.