Baldur?s Gate: Enhanced Edition online!

Google proponuje nam coraz więcej ciekawych rozwiązań. Czy znajdziemy tam gry, które przypomną nam fantastyki z naszej przeszłości? Wiele propozycji odeszło do lamusa, ale powraca z bardzo dużym rozdźwiękiem. Taka sytuacja ma miejsce właśnie teraz. Jak wiele osób pamięta czym jest Baldur?s Gate? Jeszcze kilka lat temu gra miała bardzo wielu entuzjastów, niezależnie od wieku. Przyciągała mnóstwo ludzi i sprawiała, że potrafiliśmy siedzieć przed komputerem wiele godzin.

Baldur?s Gate to kalsyka w bardzo pięknym wydaniu. Tego rodzaju gry komputerowe z gatunku cRPG, były wydane pierwotnie na komputery PC. Pierwsze premiera znanej wszystkim serii gier miała miejsce dokładnie dwadzieścia lat temu. Dzisiaj możemy cieszyć się wersją, która zaskoczyła wszystkich miłośników serii. Obecnie możemy skorzystać z Baldur?s Gate na każdym Androidzie. Jak widzimy nie wszystkie gry odchodzą całkowicie w zapomnienie.

Omawiana seria to gry komputerowe fabularne, które rozgrywają się w świecie Zapomnianych Krain. Wszystko zapoczątkowała pierwsza część, czyli gra Wrota Baldura ? premiera płyty miała miejsce dokładnie 30 listopada 1998 roku. Z kolei 2012 roku marka Overhaul Games wydała bardzo zaskakujący remake części pierwszej pod nazwą Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Nie była to jedna płyta, ale całe, doskonałe wydanie w skład w którego wchodziły Wrota Baldura oraz dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Gra była szczegółowo poprawiona i wprowadzono do niej bardzo wiele nowych opowieści, przedmiotów oraz zadań do wykonania.

Wszystkie odsłony Baldur’s Gate były dostępne jedynie na komputer. Dzisiaj możemy podziwiać ją na App Store. Użytkownicy telefonów z Androidem mogą cieszyć się więc tym wspaniałym newsem. Gra tak samo jak w wersji na iOS, ma w sobie oryginalną historię, która pozwala na około 60 godzin wspaniałej zabawy. Dodatek pod nazwą Opowieści z Wybrzeża Mieczy i cztery dodatkowe przygody stworzone są wyłącznie dla graczy korzystających z urządzeń mobilnych.

W sklepie Google dostaniemy ją za dokładnie 27,63 złote. Aby z niej korzystać w naszym telefonie musi znaleźć się Android w wersji 4.0 Ice Cream.